3 sõna, mida e-kirjades vältida

Nii mõnigi inimene kirjutab igapäevaselt kümneid e-kirju, sealhulgas inimestele, keda ta päriselus hästi ei tunnegi. Kirjutamisviis jätab inimesest teatud mulje ning alati ei pruugi arugi saada, et see kuvand on pigem negatiivne.

Loe edasi ›

Posted in emaili turundus Tagged with: , , ,

Mihkel Raud: Saada mulle e-kiri!

Mihkel Raud kirjutab Tele2 blogis, et saab päevas keskmiselt sadakond e-kirja.

Loe edasi ›

Posted in Üldine Tagged with: , , ,

Kuidas eesti keele reeglite järgi kirja algust ja lõppu vormistada

hand-on-keyboardEnamiku inimesteni on meilindusmaailm jõudnud pärast keskkooli lõpetamist. Seega pole nad saanud koolitarkust selle kohta, kuidas peaks e-kirja vormistama, kirjutab keeletoimetaja Helika Mäekivi.

Loe edasi ›

Posted in emaili turundus Tagged with: , , , , ,

Kuidas kasvatada oma eposti listi – tasuta!

growJagan mõningad näpunäited, mida kasutades on võimalik sul oma emaililisti kasvatada ilma, et peaksid selle eest maksma.

Loe edasi ›

Posted in emaili turundus

Emaili kirjastiil heidab valgust meie isiksuseomadustele

emailidVastavalt hiljutisele uuringule annavad emailides kasutatavad sõnad aimdust nii meie soost, emotsioonidest kui ka isiksuseomadustest.

Nimelt näitasid uuringu tulemused märkimisväärseid erinevusi kirja kirjutamise stiilis meestel ja naistel.

Loe edasi ›

Posted in Üldine Tagged with: ,

Mida emailiturunduses testida?

laboratooriumEmailiturunduses on parim asi, et kõike saab testida ja seeläbi paremini optimeerida. Kindlasti ei ole kõik testimised kõigile vajalikud, sest palju sõltub ikkagi Sinu sihtrühmast, kellele kirju saadad. Tulemuste parandamiseks peaks iga turundaja emaili testimise oma plaani võtma.

Loe edasi ›

Posted in emaili turundus Tagged with: ,

Kasuta andmeid paremaks sihtimiseks

Seppälä klubi uudiskiriMeil paljudel on rahakoti vahel hulgaliselt kliendikaarte. Nende saamine on olnud mõnel lihtsam, teisel keerulisem. Päris mitmed firmad küsivad hulga andmeid. Lisaks nimele e-mail, mobiiltelefon, sugu, aadress, vanus. Enamasti need andmed ka kõik saadakse ja turundaja jaoks on need suure väärtusega.

Omada listi, mis annab võimaluse väga hästi sihtida oma sõnumeid – see on tõeline kullaauk. Seda enam, et juba nõusoleku andnud püsikliendiks saada on ka pakkumised e-mailile, mobiilile pigem oodatud.

Paraku pole kõik ettevõtted seda piisavalt hästi kasutanud. Käivitatud on küll epostiturundus ning saadetakse regulaarselt uudiskirja, kuid pole tegeletud sihtimisega.

Loe edasi ›

Posted in emaili turundus Tagged with: , , , ,

Uudiskirjad piltidega või piltideta

Ära saada uudiskirja ainult pildinaPäris ilma piltideta muidugi ei pea oma pakkumisi saatma, sest pildid (hästi tehtud) ikkagi meeldivad inimestele ning mõjutavad ka ostuotsuseid.

Uudiskirja või pakkumise puhul tuleb aga tähelepanu pöörata sellele, et sinu põhisõnum oleks koheselt nähtav ja arusaadav tekstikujul.

Loe edasi ›

Posted in emaili turundus Tagged with: , , , ,

Kuidas kasvatada oma postiloendit?

E-mail on iga inimese personaalne suhtluskanal. Selle aadressi andmist lihtsalt niisama ei taha keegi. Seega on Sinu ülesanne pakkuda inimestele midagi vastu. Stiilis “liitu meie uudiskirjaga” ei anna Sulle keegi oma emaili.

Mõtle välja see väärtus, mida saad oma klientidele pakkuda. Tasuta asjad toimivad kõige paremini. Kui oled koolituste pakkuja anna osad peatükid tasuta või loo eraldi koolitus maililisti suurendamiseks.

Loe edasi ›

Posted in emaili turundus Tagged with: , , , , ,

E-maili turundus – millest alustada?

Enamikel inimestel seostub emailiturundus spämmiga. Selle on tekitanud firmad, kes saadavad lakkamatult adressaadile peamiselt väärtusetut sisu (tihti ka tellimata). Samas on mailiturundus ikkagi väga levinud ja tulutoov turunduskanal, mistõttu emaili turundus on jätkuvalt efektiivne.

Kui oled otsustanud alustada firma uudiskirja saatma hakata võta kõigepealt tühi paber ja pane kirja mõningad punktid. Ilma strateegiata ei saa Sa loodetud tulemusi ning võib tekkida valearusaam emaili mittetoimimisest.

Loe edasi ›

Posted in emaili turundus Tagged with: , , ,