E-maili turundus – millest alustada?

Enamikel inimestel seostub emailiturundus spämmiga. Selle on tekitanud firmad, kes saadavad lakkamatult adressaadile peamiselt väärtusetut sisu (tihti ka tellimata). Samas on mailiturundus ikkagi väga levinud ja tulutoov turunduskanal, mistõttu emaili turundus on jätkuvalt efektiivne.

Kui oled otsustanud alustada firma uudiskirja saatma hakata võta kõigepealt tühi paber ja pane kirja mõningad punktid. Ilma strateegiata ei saa Sa loodetud tulemusi ning võib tekkida valearusaam emaili mittetoimimisest.

Sisu

E-maili turundus on osa sisuturundusest. Pane ennast kliendi rolli ning mõtle, mis on need küsimused, millele sooviksid vastust. Näiteks uudised uutest toodetest, sooduspakkumistest. Samas mõtle kuidas saaksid eristuda. Näiteks uusaastatervitusi tuleb enamikel emaili peale rohkem kui sooviks.

Kui tihti uudiskirja saatma hakkad

Lähtu oma kliendiprofiilist ning oma ettevõtte tegevusest. Võimalik, et oleks vajalik iga nädal saata uus kiri. Mõistlikum oleks infot kompaktsemalt kuukirjana saata. Siingi võta arvesse ennast, kui klienti – iganädalane kiri võib mingil hetkel tüütuks muutuda.

Disain

Suur osa inimesi ei kuva pilte uudiskirjades. Erinevate mõõtmiste tulemusel 50-70% ei lae oma kirjades pilte. Seega peab Sinu kiri olema ka ilma piltideta visuaalselt ilus ja kogu info peab tekstina kohale jõudma. Kindlasti ei tasu piltidest loobuda aga neid peab läbimõeldult kasutama.

Millist programmi kasutada

Mitmed ettevõtted saadavad lihtsalt Outlook’ist pimekoopiana (bcc:) oma uudiskirju, mis on äärmiselt vale ja ebaefektiivne. Kasutades spetsiaalset programmi on Sul võimalus teha personaalne pöördumine kirja alguses ning saaja näeb ka oma emaili. Lisaks saab emailiturundus tarkvaraga mõõta tulemusi, teha A/B teste ja ka automatiseerida postitusi. Samuti hoolitsetakse selle eest, et kõik kirjad ikka kohale jõuaksid ning spämmihulka ei liigituks.

Meie kasutame kodumaist Sendsmailyt, mis on mugav ja soodne. Samas on valik lai ning endale sobiva leidmine võib osutuda keeruliseks. Lähtu enda vajadustest. Kui vaja saan aidata, kirjuta allar@uudiskiri.eu.

Posted in emaili turundus Tagged with: , , ,