Kasuta andmeid paremaks sihtimiseks

Seppälä klubi uudiskiriMeil paljudel on rahakoti vahel hulgaliselt kliendikaarte. Nende saamine on olnud mõnel lihtsam, teisel keerulisem. Päris mitmed firmad küsivad hulga andmeid. Lisaks nimele e-mail, mobiiltelefon, sugu, aadress, vanus. Enamasti need andmed ka kõik saadakse ja turundaja jaoks on need suure väärtusega.

Omada listi, mis annab võimaluse väga hästi sihtida oma sõnumeid – see on tõeline kullaauk. Seda enam, et juba nõusoleku andnud püsikliendiks saada on ka pakkumised e-mailile, mobiilile pigem oodatud.

Paraku pole kõik ettevõtted seda piisavalt hästi kasutanud. Käivitatud on küll epostiturundus ning saadetakse regulaarselt uudiskirja, kuid pole tegeletud sihtimisega.


Näiteks Seppälä, kes saadab regulaarselt e-maile, kus pakutakse erinevaid tooteid. Siiani pole ma saanud kirja, mis minule huvi pakuks. Nad teavad mu sugu, vanust jm aga ikkagi saadetakse e-mail, kus pakutakse naisteriideid, mis ilmselgelt ei ole ju mulle mõeldud.

Arvestades, kui palju nad minust tegelikult teavad (kliendikaart registreeritakse ka ostudel!) võiksid pakkumised olla rohkem minule suunatud.

Suuna õige toote juurde

Selle kirja juures on ka teine suur viga. Olles ka huvitatud mõnest tootest viib selle peal klikkides link lihtsalt Seppälä veebilehe avalehele. See tähendab, et kui ma ka nüüd sooviksin rohkem infot toote kohta pean hakkama seda otsima nende kodulehelt.

Loodetavasti turundusosakonnas ei imestata, et miks emailiturundus ei toimi nii nagu sellest igalpool räägitakse. Toimiks küll ja veel väga hästi, kui natuke rohkem vaeva näha ja oma emaililistist maksimum välja pigistada. Selleks pole ju väga suurt pingutust vaja.

Kokkuvõtteks

Kui sa küsid oma postiloendiga liitudes rohkem, kui nime ja e-maili siis kasuta neid andmeid oma kasuks ära. Tasub võtta see aeg ja teha eraldi e-kirjad näiteks meestele ja naistele, noortele ja vanadele. Täpsemalt sihitud e-kirjad toovad kordades rohkem kasu.

Posted in emaili turundus Tagged with: , , , ,