Emailiturunduses on parim asi, et kõike saab testida ja seeläbi paremini optimeerida. Kindlasti ei ole kõik testimised kõigile vajalikud, sest palju sõltub ikkagi Sinu sihtrühmast, kellele kirju saadad. Tulemuste parandamiseks peaks iga turundaja emaili testimise oma plaani võtma.
Ajalooliselt on kujunenud kõige populaarsemaks testiobjektiks emaili pealkiri. Samas on ka väga palju teisi väärtusi, mida saab testida. Oluline on ju ka kirja sisu, kas sellest on ka kasu ja kuidas võiks kirjutamise stiil olla. Ka väljanägemine ehk näiteks palju peaks kirjas olema pilte vs kui palju teksti.
Proovi ka kirja väljasaatmist erinevatel aegadel. Millal on siduvus suurim, kas esmaspäeval, neljapäeval või hoopis nädalavahetusel saadetud kirjadel? Kas ennelõunat või pealelõunat?
Mida testitakse
MarketingSherpa uuris mõned aastad tagasi, mida kõige rohkem testitakse. Selgus, et pealkirja testib 72% küsitletutest. Emaili sisu testib 61% ja väljanägemist 50%.
Populaarsed testiobjektid on ka kirja väljasaatmise nädalapäev (46%) ja kellaaeg (39%). Samuti üleskutse (50%) ja maandumisleht (32%).
Proovi testida neid asju
Mõningad vihjed aga veel lisaks mida võiksid ehk testida, et veel paremini oma sihtrühma ära tunda ning emailiturundust paremaks muuta.
Pildid – rohkem pilte vs vähem pilte, samuti animeeritud pilte (gif)
Saatmise sagedus – kord kuus, kord nädalas vm
Lingid – tekstilingid vs nupud, samuti nende kogus ühes kirjas
Kirjastiil – värv, font jm
Personaliseerimine – eesnimi pealkirjas, kirja päises vm
Sotsiaalmeedia nupud – jagamis ja liitumis nupud (Facebook, Twitter, YouTube jm)
Üleskutse (Call to action) – asukoht kirjas, mitu korda teha üleskutse
Kirja toon – korporatiivne vs inimlik
Listist eemaldamine – proovi paigutada see kirja päisesse (tavaliselt link jaluses)
Sisutekstid – pikk kiri vs lühike kiri